iBOCCIA

Naši nově vznikající iSK budou reprezentovat na turnajích 1. a 2. ligy iboccii, kterou pořádá Asociace integrovaných sportů o.s. ve spolupráci s o.s. Sportem proti bariérám - Český ráj  dvě družstva pod názvy Autocolor VM  a  1. Žďárská, kdy obě družstva budou hrát v plném šestičlenném  počtu  a doufáme, že po tom, co natrénují v  tělocvičně Základní školy v Novém Veselí,  tak předvedou na palubovkách při turnajích. Dále za naši iSK budou nastupovat Tři Vlčci z Brna

Termíny turnajů 1. a 2. ligy iboccii v roce 2011:

- 1. kolo   2.4.2011  sportovní hala Nová Paka - ODEHRÁNO

- 2. kolo   9.7.2011 sportovní hala Hořice        - ODEHRÁNO

- 3. kolo  8.10.2011 sportovní hala Nová Paka - ODEHRÁNO

- otevřený turnaj v iboccii 5. 11 2011  - pro zájemce z řad veřejnosti - areál kultury a  sportu Osová Bítýška  1. ročník o pohár starosty obce Osová Bítýška  - ODEHRÁNO

OTEVŘENÝ TURNAJ iBOCCII OSOVÁ BÍTÝŠKA 2011.

Dne  5.11.2011 proběhl v centru kultury, sportu a zájmových činností obce Osová Bítýška otevřený turnaj integrované boccii.  Turnaj pro Asociaci integrovaných sportů o.s. zajišťoval Handicap Sport Club Velké Meziříčí ve spolupráci s iSK Vysočina. Turnaje se zůčastnilo celkem  11 družstev.  Do turnaje kromě jiných zasáhla i hostující družstva z Nové Paky, Brna a Luže. Celkem tedy do hry zasáhlo 40 hráčů, kteří se střídali v jednotlivých družstvech, 5 rozhodčích a 5 asistentů. Turnaje se jako hráč zůčastnil i Ladislav Kratina / v současné době působí jako předseda o.s. Sportem proti bariérám-Český ráj/, který získal bronzovou medaili na paralympiádě v Pekingu a je jedním ze zakladatelů Asociace integrovaných sportů.

Během turnaje došlo v bojích ve skupinách k několika překvapením, kdy hráči, kteří iboccii hrají již nějakou dobu,  tak podlehly "naprostým amatérům",  kteří míčky drželi poprvé, možná podruhé v životě v ruce. O to bylo nadšení a radost ze hry vyšší. Nakonec po vyrovnaných bojích v semifinále postoupilo do finálového západu družstvo 3S ze Žďáru nad Sázavou  a  Krokodýl Team z složený z hráčů Vídně a Černé. Ve finále nakonec zvítězilo družstvo 3S, na druhém místě skončil Krokodýl Team, za který nastoupil jako hráč jeden z nejmladších účastníků turnaje Jiřík Charvát,  který byl ve svém družstvu hodně  platným  a nejlepším hráčem. O třetí místo se utkalo družstvo Vlčích tlapek z Velkého Meziříčí a Blonďáků ze Ždáru nad Sázavou. Na třetím místě pak po velkém boji skončilo družstvo Vlčích lapek.

Celkové výsledky turnaje najdete v záložce sport-iboccia -výsledky . Na konec je třeba poděkovat všem sportcům za předvené sportovní výkony a dále pak  vedení obce Osová Bítýška, zaměstnancům a vedení základní školy, a v neposlední řadě i partnerům a sponzorům turnaje Kraji Vysočina, Elmaco - elektorinstalace, Meyra-sport, Wiegel - žárové zinkování a  v neposlední řadě i mediálnímu partnerovi turnaje Žďárskému deníku.

iBOCCIA - 3.kolo Nová Paka

Dne 8.10. 2011 proběhlo v tělocvičně Základní školy v Nové Pace  3. kolo 1. a 2. ligy integrované boccii (iboccia).  Za náš sportovní  klub iSK  Vysočina se zúčastnila tři družstva.

Družstvo 1. Žďárská hrálo ve složení  Eva Charvátová, Michaela Charvátová, Vladimír Šmilauer, Stanislav Merunka ml. a st. a družstvo Autocoloru VM nastoupilo rovněž v plném složení Jiří Charvát, Jan Coufal, Bohumír Dvořák, Petr Gottlieb a František Malec a Jaroslav Polívka.  Družstvo Třech Vlčků nastoupilo v již tradičním složení Lenka, táta a máma.

Turnaj opět probíhal sytémem hry každý s každým. Protože se jednalo o poslední kolo celoročního turnaje, probíhali líté boje jak o udržení příslušnosti v první lize tak i o výtězství v lize druhé a tedy postupu do ligy první.

1. Žďárská se postupně utkala s Klabornou 9:7, Žraloky 1:7, Třemi Vlčky 0:15, Autocolorem VM 11:3 a Hořičáky 9:5.

Autocolor VM se postupně utkal  s Klabornou 5:4, 1. Žďárskou 3:11, Žraloky 4:6, Třemi Vlčky 5:4 a Hořičáky 5:4.

Tři Vlčci  hráli s Klabornou 6:3, 1. Žďárskou 15:0, Žraloky 5:4, Autocolorem VM 4:5 a Hořičáky 12:2.

Pořadí po 3. kole 1. a 2. ligy iboccie:

1.  Tři Vlčci

2. Žraloci

3. 1. Žďárská

iBOCCIA - 2. kolo HOŘICE

Dne 9.7.2011 proběhlo již 2. kolo 1. a 2. ligy iboccii. Tentokrát se turnaj konal ve sportovní hale při Gymnáziu Hořice. Turnaje se opět ve druhé lize zůčastnila obě naše družstva AutocolorVM a 1. Žďárská. Tentokrát se více dařilo družstvu 1. Žďárské ve složení Eva Charvátová, Michaela Charvátová, Milan Bartůněk, Vladimír Šmilauer a Stanislav Merunka ml. a st. . Družstvo po výhrách nad družstvem Hořičáků 8:4, s Klabornou 6:5, Třemi Vlčky 5:3,AutocolorVM  4:3 prohrálo pouze s družstvem Žraloků 6: 10, kdy si družstvo vybralo slabou chvilku. Po čtyřech výhrách a jedné prohře díky menšímu rozdílu skóre skončilo družstvo 1. Žďárské na celkovém druhém místě, za vítězným družstvem Klaborny. Na třetím místě skončili Žraloci.

Družstvo AutocoloruVM nemělo na turnaji svůj den. Ve složení Jaroslav Polívka,František Malec, Petr Gottlieb, Bohumír Dvořák, Jan Coufal a Jiří Charvát vyhráli nad Žraloky 8:4, ale prohráli s družstvem Třech vlčků 2:9, Hořičáků 5:7, 1. Žďárskou 3:4 a Klaborny 4:5. Po  těchto výsledcích skončilo družstvo díky lepšímu skóre na pátém místě.

Výsledky 2.kola 1. a 2. ligy zde.

iBOCCIA - 1.KOLO  NOVÁ PAKA

Dne 2. dubna 2011 proběhlo v tělocvičně Základní školy v Nové Pace  1. kolo I.a  2. ligy integrované boccii (iboccia).  Za náš sportovní  klub iSK  Vysočina se zúčastnila dvě družstva.

První družstvo pod názvem 1. Žďárská hrálo ve složení  Eva Charvátová, Michaela Charvátová, Vladimír Šmilauer, Stanislav Merunka ml. a Stanislav Merunka.

Druhé družstvo pod názvem Autocolor VM nastoupilo ve složení  Jaroslav Polívka, Bohumír Dvořák, Jan Coufal  a Jiří Charvát.

Obě naše družstva byla po umístění v otevřeném turnaji, který se konal  v roce 2010 rovněž v Nové Pace nasazena do druhé ligy. Ve druhé lize, která byla otevřena v letošním roce v prvním kole nastoupilo celkem 7. týmů. Systém  hry byl proto stanoven na systém každý s každým, kdy každé družstvo odehrálo celkem 6 zápasů.

Družstvo  1. Žďárské  se  postupně  utkalo s týmem Hořičáci 2 a  po velkém boji zvítězilo 8:5, v dalším zápase podlehlo družstvu Hrochů 2:8, dále týmu Tři Vlčci  podlehlo 1:9. V odpoledním programu nejdříve  podlehlo týmu Žraloků 2:5, a malým vrcholem  soubojů  byl zápas s týmem Autocoloru VM,  který skončil  výsledkem 8:7  pro 1. Žďárskou. V podvečerních  hodinách bylo na programu poslední utkání s týmem Klaborna které skončilo výsledkem 6:3 pro 1. Žďárskou.

Družstvo Autocoloru VM se během turnaje utkalo postupně s družstvem Hořičáci 2 s výsledkem 1:8, s Hrochy 7:6, Třemi Vlčky s výsledkem 6:3, Klabornou 2:12, 1. Žďárskou 7:8 a Žraloky 4:3.

obě družstva  v turnaji skončila se třemi  vítězstvími  a třemi prohrami. Při celkovém umístění rozhodovaly vzájemné zápasy a větší počet uhraných míčků v jednotlivých zápasech. Po sečtení výsledků získalo družstvo 1. Žďárské bramborovou medaili  a družstvo   Autocoloru VM skončilo na celkovém pátém místě.

V průběhu celého turnaje se projevila  velmi vysoká vyrovnanost všech družstev,  což slibuje velmi napínavý souboj  v dalších kolech.

Fotografie najdete zde.      vysledky-1.kolo-2liga-iboccia2011-novápaka.pdf (55,1 kB)