1. kolo Nová Paka

    Dne  14.4.2012 proběhlo ve sportovní hala při 2. ZŠ v Nové Pace 1. kolo 1.a 2. ligy iboccii. Za sportovní klub iSK Vysočina se v prvním kole představilo v 1. lize družstvo Tři Vlčci a 1. Žďárská. Ve druhé lize nastoupila družstva Rychlé želvy ze Žďáru, Autocolor VM a HSC Velké Meziříčí.

     V 1.lize vyšlo první kolo nadmíru dobře družstvu Tří Vlčků, když se v základní skupině postupně utkala  s Lázeňáky  8:3, Pražskými Orly 7:6 a Trutnovskými draky 6:7. Po dvou výhrách ve skupině si zajistli postup do dalších bojů mezi osmiču njlepších. No a nakonec se ve finále utkali s loňským vítězem týmem Apropo a i přes prohru 6:4 odvedli vynikající sportovní výkon.

    Družstvo 1. Žďárské poprvní prohře s týmem Apropo loňským vítězem 2:15 v druhém utkání porazila družstvo Kuchtíků 16:2 a po prohře s týmem Jičíňáků 4:6 nastoupilo družstvo do bojů o 8. - 16. místo.První zápas s týmem 1.boccia Crew  skončil s výsledkem 3:7, v dalším zápase se výkon zlepšil a s týmem Slavíků byla výhra 15:1 a v posledním zápase o umístění po  nevyrovnaném  výkonu a prohře s Hořičačkami 5:8 skončilo na 14. místě.

      Ve 2. lize se nejvíce dařilo nováčkovi této soutěže družstvu Rychlé želvy ze Žďáru,kteří  v základní skupině porazili Klabornu 7:2, ale prohráli rovněž s nováčkem druhé ligy Hrobaři 6:7. Družstvo Autocolor VM  si v základní skupině nejprve poradilo s týmem Kocábka 10:0 a ve druhém zápase prohrálo s Křižovatkou HC v prodložení 6:7. Družstvo HSC VM ve skupině prohrálo oba své zápasy nejdříve s Hořičáky 6:8 a pak s pozdějším vítězem 2.ligy Žabovřeskami 2:9.  Ve druhé lize se nakonec umístilo družstvo Rychlé želvy ze Žďáru na celkovém 3. místě, Autocolor VM na čtvrtém místě a HSC VM na místě 7. 

    V průběhu celého turnaje střídali všichni hráči slabší chvilky s vynikajícími výkony, a s celkovým umístěním jsme vcelku spokojeni.  Příští kolo  se bude konat 7.7.2012 v Hořicích. Chtěl bych tímto poděkovat všem 21 sportovcům kteří se tohoto turnaje zúčastnili.  Účast na turnaji byla podpořena z grantu Města Žďár nad Sázavou a za finančního přispění společnosti Maso Žďársko.    fotografie jsou umístěny ve fotogalerii. Výsledková listina zde.

Do turnaje v iboccii  1. kolo 1. a 2.  ligy odehrála družstva v tomto složení :

 1. liga  - Tři Vlčci -       Vratislav Vlček, Lenka Vlčková, Vlčková

            - 1. Žďárská  - Vladimír Šmilauer, Míša Charvátová,

                                   Eva Charvátová, Stanislav Merunka ml. a st.

 2. liga  - Autocolor VM - Petr Gottlieb,Bohumír Dvořák,

                                       Jaroslav Polívka, Petr Malec

                                       a František Malec

            - Rychlé želvy ze Žďáru - Roman Smolík, Jitka Smolíková,

                                                      Ivoš Smolík

            - HSC Velké Meziříčí - Jiří Charvát, Jiří Charvát ml., Jan Coufal,

                                               František Malec ml., Vojtěch Malec                                                                   St.Merunka

 

Podpořil Kraj Vysočina