Podpořil Kraj Vysočina

 

Otevřený turnaj Osová Bítýška 2012

 

    Dne 22.9.2012 se konal v centru kultury a sportu obce Osová Bítýška,  již 3. ročník otevřeného turnaje integrované boccie a 2.  ročník o Pohár starosty obce, který pro Asociaci integrovaných sportů uspořádal Handicap Sport Club o.s. Velké Meziříčí.

      Zahájení turnaje se zúčastnili starosta obce Osová Bítýška  Josef Mach, místostarosta obce doc. Ing.  Jaroslav Katolický Ph. D.,  ředitel školy Základní školy Osová Bítýška Mgr. Milan Malý a zástupce Asociace integrovaných sportů Ladislav Kratina.

       Při zahájení byly Ondřejem  Dubnem, jedním ze zástupců pořadatele a organizátora charitativního koncertu Muzikanti dětem 2012,  jehož výtěžek byl věnován sportovnímu sdružení Handicap sport club Velké Meziříčí, předány sportovní dresy pro sportovce HSC Velké Meziříčí, kdy tyto dresy byly mimo jiné pořízeny z výtěžku koncertu.

 

     Po oficialitách započal turnaj iboccie jehož se zůčastnilo 12 družstev,  což  v  celkovém počtu čítalo bezmála 60 sportovců, bez rozdílu věku, pohlaví a postižení. Věkové rozpětí sportovců bylo od nejmladších ve veku 7 až 8 let po hráče ve věku 60 ti let. Turnaj se odehrál na čtyřech kurtech upravených na hru iboccia a bylo celkem sehráno 36 velmi napínavých zápasů.

     Ve  finále turnaje se rozhodovalo až v nastavené hře /prodloužení/. Tým Boulos z Brna pod vedením Petra Horáčka vybojoval výhru nad domácím družstvem BC Lavičky Františka Malce, kdy v základní hře byl výsledek 5:5 a  nastavení byl výsledek 1:0.  V boji o třetí místo s utkalo  domácí družstvo Milana Bartůňka z Velkého Meziříčí s družstvem  Naši+3MNV pod vedením Jiřího Charváta ml. Třetí místo si vybojvalo družstvo Milana Bartůňka.

    Výtězný tým Boulos z  Brna se kvalifikoval pro boje ve 2. lize integrované boccii v roce 2013. 

 

   Pořadatelé děkují obci Osová Bítýška,  Kraji Vysočina a firmám – Vezeko s.r.o.,  Wiegel CZ -  žárové zinkování, ELMACO,  Martin Dvořák -  elektroinstalace,  M.S. QUATRO -  finanční poradenství, Poex Velké Meziříčí  a dále p. Štětkovi správci haly, paní Studené za perníkové medaile pro všechny účastníky. 

  Mediálními partnery této akce a sportovního klubu je týdeník Velkomezeříčsko a NovinyVM.cz.

 

Celkové výsledky najdete zde.   a  fotogalerii zde.